Menu Zavřeno

Křesla kam se podíváš

Nějak se nám v ateliéru přemnožila křesla. Takový ten obvyklý typ ze 70. let 20. století. Jasně, nejsou to žádné výjimečné historické kousky, ale jsou nesmírně vděčným objektem k renovaci. 

My tato křesla zbožňujeme. Jsou pohodlné a hlavně umožní si krásně pohrát se dřevem a zejména jsou skvělým objektem pro rozvoj fantazie a kreativity v oblasti čalounictví. Na ně se hodí snad všechno. Můžeme na ně dát látky světlé i tmavé, látky dle nejnovějších módních trendů, ale i retro látky. Snesou látky méně výrazné, ale i ty křiklavé. Prostě cokoliv, co snese oko a vkus čalouníka. 

Navíc design těchto křesel je jednoduchý, tudíž renovace nestojí příliš času. Člověk nemusí čekat měsíce, než uvidí výsledek své práce. Bukové dřevo bývá obvykle v dobrém stavu, takže ani práce se dřevem nestojí mnoho úsilí a navíc – je to přece buk. Buk, který je pěkně světlý a nevýrazný. Což nám dá možnost udělat výsledné dřevo decentní, jemné až nenápadné. Nebo naopak jej můžeme domořit do výrazných odstínů, které ze dřeva udělají dominantu celého křesla. No prostě úžasný a vděčný typ nábytku.