Main_banner
Ateliér
restaurování a čalounění nábytku
chairs2
Dáváme nábytku nový život
previous arrow
next arrow

Restaurování a opravy nábytku

Provádíme opravy, renovace a restaurování nábytku v nejvyšší kvalitě.

Naší specialitou je restaurování starožitného nábytku. Vždy se snažíme o maximální autenticitu restaurování použitím klasických historických technologických postupů, které jsou k nábytku šetrné a pro dřevo přirozené. Tímto způsobem dochází ke zhodnocení starožitného nábytku a prodloužení jeho životnosti.

Ochrana nábytku

Dřevěnému nábytku hrozí nebezpečí ze strany dřevokazných škůdců ať už z říše rostlinné (plísně, houby,…), nebo živočišné (červotoč, tesařík,…). 

Každý nábytek bude ošetřen proti těmto škůdcům. Již poškozená místa budou opravena, zpevněna nebo nahrazena v závislosti na rozsahu poškození.

Opravy truhlářských konstrukcí

Některé kusy, které se k nám dostanou jsou poškozeny tak, že je třeba opravit truhlářské konstrukce – zpevnit spoje a nahradit chybějící prvky.

Oprava povrchu

Mnohdy bývají povrchové vrstvy nábytku poškozené. Naší prioritou je vždy provést citlivou opravu, aby jsme maximálně zachovali autentičnost Vašeho nábytku. Odstranění poškozeného povrchu a výměna za nový je vždy až ta poslední možnost. Provádíme opravy dýhy, intarzií a nerovností ploch. Nahrazené části domoříme a retušujeme tak, aby nepůsobily rušivě a nebyl poznat náš restaurátorský zásah.

Povrchová úprava

Provádíme obnovy povrchových úprav. Někdy opravdu stačí tak málo, aby Váš nábytek znovu získal svůj ztracený lesk. Někdy je však potřeba udělat povrchovou úpravu znovu. Aplikujeme oleje, vosky, barvy, laky či šelakovou polituru. Vždy se snažíme najít kompromis mezi historickou přesností, maximální ochranou a přáním zákazníka.  

Konzultace

Máte doma nábytek po babičce a nevíte, zda je v pořádku? Nebo Vám už nepřipadá tak hezký, jak si ho pamatujete z dětství, kdy jste jezdili na prázdniny k babičce?

Zavolejte a domluvte si konzultaci. Přijedeme, ukážeme vady, vysvětlíme vše potřebné. Někdy opravdu stačí opravdu málo, aby nábytek opět ožil a zářil jako dříve v dobách své největší slávy. A pokud opravdu bude potřeba nějaký náročnější zásah, tak se s námi můžete rovnou domluvit na místě.

Přejít nahoru