Main_banner
Ateliér
restaurování a čalounění nábytku
chairs2
Dáváme nábytku nový život
previous arrow
next arrow

Výkup a prodej

Vykoupíme Váš starý či poškozený nábytek. Zajímáme se zejména o nábytek do roku 1945, ale vykoupíme i pěkné kousky z 50. – 70. let.

Výkup nábytku

Nabízíme férové ceny, které se odvíjejí od historické hodnoty a stavu Vašeho nábytku. Dále samozřejmě posuzujeme tržní hodnotu daného nábytku. Obecně platí, několik základních pravidel. Čím starší a vzácnější nábytek máte, tím vyšší je jeho cena na trhu. Čím lepší je stav Vašeho nábytku, tím vyšší je výkupní cena. A pokud máte k nábytku nějakou dokumentaci nebo restaurátorskou zprávu, určitě ji nabídněte spolu s nábytkem. To také pomůže zvýšit cenu nábytku

Nábytek vykupujeme z několika důvodů. Primárně proto, že chceme, aby znovu plnil svou funkci. To je ta ekologická stránka věci. Druhým neméně důležitým důvodem je to, že zejména u starých kusů nábytku uchováme odkaz starých mistrů řezbářů, truhlářů a čalouníků. A opravou a restaurováním jejich výrobků jim vlastně skládáme náš hold.

Prodej nábytku

Veškerý nábytek, který zakoupíme následně opravujeme, či restaurujeme. A až poté jej nabízíme dále k prodeji. Dbáme na to, aby každý u nás zakoupený kus nábytku byl naprosto v pořádku. Samozřejmě každý kus musí plnit kritéria z hlediska své praktické funkčnosti. Dále každý kus zastává funkci estetickou a reprezentativní a v neposlední řadě musí být zachována jeho historická hodnota. U takového nábytku jsme si pak jistí, že je v pořádku, a bude Vám dělat radost a sloužit po mnoho let.

Přejít nahoru