Menu Zavřeno

Restaurování a čalounění nábytku

Mírové náměstí 81, Kadaň

O nás

Zaměřujeme se zejména na interiérový design a především na nábytek samotný.

Vždy jsme obdivovali umělecko-řemeslné zpracovaní předmětů denní potřeby z předválečných dob.

Našim předkům patří obdiv, když byli schopni vytvořit nádherná umělecká díla bez použití moderní technologie. A vždy nás bolelo, když jsme tyto předměty viděli poškozené či vyhozené.

K čalounickému a truhlářskému řemeslu přistupujeme s úctou, kterou si zaslouží. Staré a poctivé techniky jsou mnohdy lepší a zejména trvanlivější než rychlé moderní metody. Věříme, že poctivě odvedená práce prodlouží životnost Vašeho výrobku.

“Mám ráda historii jednotlivých kousků, na kterých pracujeme. Je zajímavé vědět, že na tomto křesle seděl dědeček naší zákaznice. A moc se mi líbí představa, že i díky nám na tomto křesle možná budou sedět její vnoučata. Proto říkáme, že my jsme jen malým okamžikem v životě poctivého nábytku.”

Vendula Nakládalová

majitelka společnosti

Vendula Nakládalová
Jiří Nakládal

“K moderní truhlařině jsem přičichl krátce po škole asi před 13 lety. Od té doby mířím profesně stále zpět do minulosti. Moderní nábytek, který mě kdysi bavil, mi dnes již říká pramálo. Vždy říkám, že starý nábytek má svou duši a tak se k němu musíme i chovat.”

Jiří Nakládal

majitel společnosti

Snažíme se navázat na tradice a kvalitu uměleckých řemesel z dob minulých. Vycházíme ze znalostí vlastností materiálů a zaměřujeme se na detail. Své znalosti se snažíme neustále prohlubovat.

S každou realizovanou zakázkou pronikáme hlouběji do znalostí starých mistrů. A tyto znalosti pak používáme při své práci, aby tak Váš nábytek měl vlastnosti vzhled, kvalitu a trvanlivost jako v době svého vzniku. A aby nadále mohl sloužit Vám, ale i Vašim dětem, pro potěchu oka a i jako funkční prvek ve Vaší rodině.

A tak vznikl projekt Staré kousky, který je jakýmsi vyjádřením našeho obdivu starým mistrům a k jejich práci.

Zaměřujeme se zejména na interiérový design a především na nábytek samotný.

error

Líbí se Vám naše stránky? Podpořte nás.