Menu Zavřeno

O nás

Zaměřujeme se zejména na interiérový design a především na nábytek samotný.

Vždy jsme obdivovali umělecko-řemeslné zpracovaní předmětů denní potřeby z předválečných dob. Našim předkům patří obdiv, když byli schopni vytvořit nádherná umělecká díla bez použití moderní technologie. A vždy nás bolelo, když jsme tyto předměty viděli poškozené či vyhozené. K čalounickému a truhlářskému řemeslu přistupujeme s úctou, kterou si zaslouží. Staré a poctivé techniky jsou mnohdy lepší a zejména trvanlivější než rychlé moderní metody. Věříme, že poctivě odvedená práce prodlouží životnost Vašeho výrobku.

Snažíme se navázat na tradice a kvalitu uměleckých řemesel z dob minulých. Vycházíme ze znalostí vlastností materiálů a zaměřujeme se na detail. Své znalosti se snažíme neustále prohlubovat.

S každou realizovanou zakázkou pronikáme hlouběji do znalostí starých mistrů. A tyto znalosti pak používáme při své práci, aby tak Váš nábytek měl vlastnosti vzhled, kvalitu a trvanlivost jako v době svého vzniku. A aby nadále mohl sloužit Vám, ale i Vašim dětem, pro potěchu oka a i jako funkční prvek ve Vaší rodině.

A tak vznikl projekt Staré kousky, který je jakýmsi vyjádřením našeho obdivu starým mistrům a k jejich práci.

„Mám ráda historii jednotlivých kousků, na kterých pracujeme. Je zajímavé vědět, že na tomto křesle seděl dědeček naší zákaznice. A moc se mi líbí představa, že i díky nám na tomto křesle možná budou sedět její vnoučata. Proto říkáme, že my jsme jen malým okamžikem v životě poctivého nábytku.“

Vendula Nakládalová

majitelka společnosti

„K moderní truhlařině jsem přičichl krátce po škole asi v roce 2006. Od té doby mířím profesně stále zpět do minulosti. Moderní nábytek, který mě kdysi bavil, mi dnes již říká pramálo. Vždy říkám, že starý nábytek má svou duši a tak se k němu musíme i chovat.“

Jiří Nakládal

majitel společnosti

Kontaktujte nás

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Zařízení našeho ateliéru bylo částečně pořízeno za finanční podpory města Kadaně. 

Děkujeme